Witamy w Klinice ortopedycznej - Wasz Ortopeda

Zadzwoń 575 119 007

Komórki macierzyste

Leczenie komórkami macierzystymi jest już dostępne w Szczecinie! Oferujemy dostęp do Angel System® – najnowszej technologii separacji komórek macierzystych.

Sprawdź najnowsze osiągnięcia biologii molekularnej i pozwól swojemu organizmowi na odbudowę uszkodzonych tkanek.
arthrex angel system

Angel System® – komórki macierzyste – Szczecin

Nowoczesna technologia separacji komórek macierzystych Angel System® gwarantuje najlepsze na świecie separowanie komórek macierzystych, zarówno mezenchymalnych, jak i hematopoetycznych. Dlaczego? Ponieważ wyłącznie Angel System® zapewnia osiągnięcie najwyższego skoncentrowania nieuszkodzonego preparatu. Korzystając z technologii Angel System®, możliwe jest oddzielenie komórek macierzystych pochodzących z płytek krwi lub szpiku kostnego. Angel System® to niezawodna metoda stosowana u Pacjentów wymagających regeneracji po urazach ścięgien, chrząstek oraz mięśni. Ekskluzywna terapia Angel System® stosowana jest przez najsłynniejszych celebrytów!

Dlaczego warto wybrać Angel System®?

  • Bezpieczeństwo – proces pozyskiwania koncentratu jest całkowicie zautomatyzowany.
  • Szybko widoczne efekty – rezultaty odczuwalne są już po pierwszym zabiegu.
  • Rewolucyjna technologia – bezkonkurencyjna metoda obróbki szpiku kostnego zapewniająca powtarzalność stopnia koncentracji komórek macierzystych. Dzięki powtarzalności i pełnej automatyzacji procesu efekty terapii są przewidywalne, w przeciwieństwie do innych metod, które wykorzystują niewielką ilość krwi i opierają się na metodzie namnażania, tym samym uniemożliwiając przewidzenie sukcesu terapii.
  • Komfort – szybko odczuwalne efekty terapii i jej pełna przewidywalność zapewniają najwyższy komfort, nieporównywalny z innymi metodami leczniczymi.

Oprócz tego, że Angel System® separuje komórki macierzyste, metoda ta wykorzystywana jest także do obróbki krwi – w ten sposób możliwe jest odseparowanie czystych płytek krwi, czyli czynników wzrostu (PRP). Separator Angel System® umożliwia uzyskanie największej koncentracji PRP.

Angel System® + szpik = komórki macierzyste
Angel System® + krew = PRP

Leczenie komórkami macierzystymi zalecane jest osobom cierpiącym na następujące schorzenia:

  • chondromalacja chrząstki stawowej;
  • uszkodzenie tkanek;
  • zaawansowana choroba zwyrodnieniowa stawów (artroza) – zwłaszcza ostre stany, którym towarzyszą ubytki chrząstki stawowej;
  • uszkodzenia mięśni oraz ścięgien.

Mezenchymalne komórki macierzyste (MKM) mają zdolność tworzenia różnych typów komórek będących częścią tkanek szkieletowych (np. kości, chrząstki, tłuszcz). Leczenie komórkami macierzystymi chorób tkanki chrzęstnej lub kości wciąż poddawane jest badaniom naukowym. Niektóre badania koncentrują się także na innej grupie chorób, lecz dotychczas nie zaakceptowano jeszcze podstaw naukowych takich badań.

Mezenchymalne komórki macierzyste – możliwości

Mezenchymalne komórki macierzyste są zarówno przykładem tkanki, jak i „dorosłych” komórek macierzystych. Cechą charakterystyczną MKM jest multipotencja oznaczająca predyspozycję do różnicowania się w większą liczbę gatunków wyspecjalizowanych komórek mieszczących się w organizmie człowieka. Wiele takich komórek znajdujących się w tkankach szkieletowych ma zdolność tworzenia MKM. W związku z tym możliwe jest zróżnicowanie w osteoblasty (komórki kości), adypocyty (komórki tłuszczu) lub chondrocyty (komórki chrząstek). Każda komórka cechuje się swoistą strukturą, funkcją oraz kształtem.

Według początkowych wyników badań mezenchymalne komórki macierzyste są zdolne do różnicowania się w inne typy komórek, które nie należą do komórek szkieletowych (m.in. komórki wątroby, nerwowe, śródbłonka, mięśnia sercowego). Stwierdzenia te nie zostały jednak w 100% potwierdzone – zdolność ta jest efektem syntezy komórek nowo powstałych z komórkami wyspecjalizowanymi, która mogła mieć wpływ na wyciągnięcie nieprawdziwych wniosków na temat zdolności MKM. Co więcej, wiele wyników badań zostało wypaczonych ze względu na dodawanie komórek chemicznych do laboratoryjnej hodowli komórek zróżnicowanych.

Podsumowując:

  • MKM różnicują się w komórki kości, tłuszczu oraz chrząstek (potwierdzone);
  • MKM mają zdolność tworzenia innych komórek w organizmie (niepotwierdzone).

Gdzie znajdują się komórki macierzyste?

Szpik kostny jest miejscem, w którym po raz pierwszy znaleziono MKM. Od tamtego momentu wielu badaczy próbowało udowodnić, że komórki macierzyste znajdują się również w innych tkankach, m.in. tkance tłuszczowej, mięśniach czy krwi pępowinowej. Wciąż jednak nie udało się jednoznacznie wykazać pokrewieństwa komórek znajdujących się w tkankach innych niż szpik kostny.

Źródło: www.eurostemcell.org/pl/

zarezerwuj wizytę

Zarezerwuj wizytę

Skorzystaj z formularza

Zadzwoń 575 119 007