Witamy w Klinice ortopedycznej - Wasz Ortopeda

Zadzwoń 575 119 007
główne tło

Terapia GOLDIC

Rewolucyjna terapia GOLDIC jest już dostępna w szczecińskim ośrodku Wasz Ortopeda!

Jak potwierdzają badacze, złoto ma pozytywny wpływ na układ immunologiczny człowieka i wyróżnia się wieloma właściwościami leczniczymi. Można więc powiedzieć, że złoto jest jednym z najstarszych znanych nam leków.

GOLDIC jest skrótem od Gold Induced Cytokines, czyli Cytokin Indukowanych Złotem. Czym są wspomniane cytokiny? To obszerna kategoria białek wytwarzanych przez leukocyty, które odgrywają ważną rolę w przekazywaniu sygnałów w komórkach, różnicowaniu komórek oraz regulowaniu ich wzrostu. Cytokiny pełnią istotną funkcję w reakcjach odpornościowych oraz procesach zapalnych i regeneracyjnych. Komórki układu immunologicznego wraz z cytokinami biorą udział we wszystkich procesach gojenia się ran, stymulując regenerację tkanek przez kontrolę wzrostu komórek, a także pobudzając metabolizm komórkowy, różnicowanie oraz syntezę białek.

leczenie złotem za pomocą terapii Goldic

Jak działa terapia GOLDIC?

Poprzez stymulację sił organizmu rewolucyjna terapia GOLDIC® sprawia, że uszkodzona tkanka zostaje zregenerowana. W stymulacji kluczową rolę odgrywają cytokiny autologiczne, przeciwzapalne oraz regeneracyjne. Dzięki terapii GOLDIC możliwe jest zetknięcie się cząstek złota z endogennymi krwinkami poza organizmem człowieka. Złoto hamuje przetwarzanie antygenów dzięki temu, że wchłaniane jest przez makrofagi i magazynowane w lizosomach.

Terapia GOLDIC – cel

Celem nowoczesnej terapii GOLDIC® jest leczenie urazów mięśni. Metoda ta opiera się na stymulowaniu regeneracji uszkodzonych tkanek, a dzięki temu, że charakteryzuje się szybkim gojeniem się ran, nie niesie za sobą ryzyka powstawania blizn, a przy tym pobudza nową tkankę do wzrostu. Terapia GOLDIC jest najczęściej wykorzystywana w leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego.

Etapy leczenia terapią GOLDIC

Leczenie złotem terapią Goldic składa się z kilku etapów:

  1. pobieramy krew od pacjenta bez użycia antykoagulantu i innych dodatków;
  2. przygotowujemy krew, wykorzystując zestaw GOLDIC® zawierający cząsteczki złota oraz filtr, którego zadaniem jest zapobieganie wstrzyknięciu złota do surowicy;
  3. przetwarzamy surowicę, inkubując probówki GOLDIC® z cząstkami złota i krwią pacjenta przez 24 h;
  4. oddzielamy surowicę wzbogaconą o czynniki wzrostu i cytokiny od pozostałych krwinek;
  5. podajemy pacjentowi surowicę iniekcyjnie – podczas 1 zabiegu podajemy 4 iniekcje, zabieg powtarzamy co 3-5 dni.

terapia goldic

Zastosowanie leczenia złotem z pomocą terapii GOLDIC

Nowoczesna terapia GOLDIC stosowana jest najczęściej u pacjentów cierpiących na:

  • ostre urazy więzadeł, mięśni, ścięgien;
  • nieprawidłowe gojenie się ran;
  • ubytki chrząstki stawowej będące następstwem urazów;
  • neuralgie korzeniowe i rzekomokorzeniowe powstałe wskutek przepuklin dysku.

Leczenie złotem stosowane jest również u pacjentów, którzy przebyli artroskopowe rekonstrukcje w stawach lub przeszczepy preparatów chrzęstnych. W tych przypadkach terapia ma celu przyspieszenie regeneracji chrząstki. Do cech charakterystycznych terapii GOLDIC zaliczamy wysoką skuteczność oraz bezpieczeństwo dla pacjenta. Metoda ta znajduje się wśród zabiegów regeneracyjnej medycyny zindywidualizowanej, czyli najnowszej dziedziny współczesnej medycyny, której celem jest uzyskanie trwałych zmian strukturalnych tkanek przy wykorzystaniu metod mało inwazyjnych. Medycyna regeneracyjna to szansa dla chorujących na nieuleczalne schorzenia. Celem medycyny regeneracyjnej jest stymulowanie regeneracji na poziomie komórkowym.

zarezerwuj wizytę

Zarezerwuj wizytę

Skorzystaj z formularza

Zadzwoń 575 119 007