Witamy w Klinice ortopedycznej - Wasz Ortopeda

Zadzwoń 575 119 007

Terapia ORTHOKINE®

Terapia Orthokine® każdego roku pomaga tysiącom ludzi na całym świecie pozbyć się uciążliwego bólu stawów i kręgosłupa – sprawdź, jak działa jedna z najskuteczniejszych terapii biologicznych!

Nowoczesna terapia Orthokine® to gwarancja skutecznej walki ze zwyrodnieniową chorobą stawów oraz dolegliwościami bólowymi kręgosłupa. Ta innowacyjna metoda lecznicza opiera się na iniekcyjnym podaniu Pacjentowi białek ochronnych, które zostają wytworzone i namnożone z jego własnej krwi. Dzięki temu, że Orthokine® jest terapią autologiczną, nie występuje zagrożenie reakcją alergiczną, jak w przypadku innych metod. Terapię Orthokine® wyróżnia bezpieczeństwo i skuteczność – pozytywne efekty tej nowoczesnej terapii poparte są wieloma badaniami klinicznymi. Kwalifikując Pacjenta do zabiegu, lekarz ortopeda ustala przebieg terapii, dokładnie tłumaczy zasady metody oraz odpowiada na wszelkie pytania Pacjenta.

Na czym polega terapia Orthokine®?

Terapia Orthokine® to wyjątkowa metoda, której celem jest leczenie zwyrodnienia stawów oraz dolegliwości bólowych pleców. Pacjentowi pobiera się krew, a następnie podaje iniekcyjnie wytworzone z jego własnej krwi białka ochronne. Tę niezwykle skuteczną terapię biologiczną stosuje się od 1998 roku w leczeniu zwyrodnień, zapaleń stawów, bólu pleców i krzyża, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa i stawów międzykręgowych, stanów zapalnych korzeni nerwowych oraz urazów mięśni i ścięgien. Terapię Orthokine®, która jest z powodzeniem stosowana już od kilkunastu lat w klinikach na całym świecie, opracowali niemieccy naukowcy. Ta innowacyjna metoda lecznicza jest regularnie opisywana w renomowanych periodykach naukowych.

Orthokine® jest terapią stosowaną w miejscach dotkniętych procesem zapalnym, wywołanym najczęściej przez zmiany degeneracyjne stawów. Podanie mieszaniny autologicznych białek ochronnych jest w pełni bezpieczne, gdyż preparat nie zawiera substancji obcych, które pochodziłyby spoza organizmu Pacjenta. Dzięki temu możliwe jest przywrócenie równowagi w miejscu objętym zmianami zapalnymi. Terapia Orthokine® hamuje lub całkowicie powstrzymuje proces zapalny i postępujące wcześniej niszczenie tkanek, wskutek czego dochodzi do znacznej redukcji lub kompletnego wyeliminowania bólu.

Etapy terapii Orthokine®

Terapia Orthokine® składa się z kilku etapów:

 1. Z żyły znajdującej się na przedramieniu Pacjenta lekarz pobiera krew przy użyciu specjalistycznej strzykawki (EOT®II), której konstrukcja odpowiada za rozpoczęcie procesu pobudzającego określone komórki w pobranej krwi do produkcji właściwego białka przeciwzapalnego.
 2. Pobraną krew inkubuje się przez około 6 godzin w temperaturze 37°C, a następnie wytwarza się z niej surowicę krwi.
 3. Uzyskujemy mieszaninę białek, z których najwyższą koncentrację osiąga antagonista receptora interleukiny-1 (IL-1Ra), odpowiadający za hamowanie procesu zapalnego w miejscu iniekcji. Otrzymaną surowicę lekarz wstrzykuje w staw objęty procesem zapalnym.

Interleukina-1 (IL-1) to białko przekaźnikowe, które ostrzega komórki organizmu o występujących urazach, zapaleniach czy zakażeniach. Zapalenie jest właściwą reakcją organizmu na wszelkiego rodzaju urazy, a trwający kilka dni stan zapalny przechodzi w stan przewlekły. Za hamowanie stanu zapalnego odpowiedzialny jest uzyskiwany w surowicy antagonista receptora interleukiny-1 (IL-1Ra).

Czas trwania terapii Orthokine® to około 2 tygodnie, podczas których stosuje się 6-8 iniekcji.

Skuteczność terapii Orthokine®

Skuteczność leczenia z wykorzystaniem terapii Orthokine® oraz wysoką tolerancję organizmu na terapię potwierdzono klinicznie w trakcie wielu badań. Orthokine® to jedno z najważniejszych osiągnięć ortopedii molekularnej, które opiera się wieloletnich badaniach i szczegółowych obserwacjach Pacjentów. Skuteczność tej metody leczniczej potwierdzają wyniki testów przedklinicznych, badania laboratoryjne oraz analizy przeprowadzane przez ekspertów o międzynarodowej sławie. Terapia stosowana jest w 488 licencjonowanych placówkach na całym świecie, w tym również w klinice ortopedycznej Wasz Ortopeda, której siedzibą jest Szczecin. Ogromny wpływ na efekty terapii ma doświadczenie lekarzy – nasza klinika ortopedyczna jest miejscem, w którym pracują najlepsi ortopedzi specjalizujący się w leczeniu terapią Orthokine®. Do tej pory Pacjentom we wszystkich ośrodkach stosujących terapię wstrzyknięto już ponad milion iniekcji surowicy.

Terapia Orthokine® w pigułce:

 1. Pobieramy krew z żyły znajdującej się na przedramieniu Pacjenta.
 2. Poddajemy krew inkubacji, wskutek czego dochodzi do syntezy białek ochronnych.
 3. Wytwarzamy surowicę z krwi Pacjenta, w której znajdują się nowo powstałe białka.
 4. Wstrzykujemy otrzymany preparat w chory staw lub okolice zmienionego punktu zapalnego (ok. 3 razy na tydzień).

Ważne informacje:

 • w terapii stosujemy produkowane w Niemczech specjalistyczne strzykawki EOT®II;
 • w zależności od stanu Pacjenta efekty terapii utrzymują się przez około 2 lata lub dłużej;
 • jesteśmy jednym z nielicznych licencjonowanych ośrodków w Polsce oferujących terapię Orthokine®;
 • koszty leczenia ponosi Pacjent – terapia nie jest refundowana.
zarezerwuj wizytę

Zarezerwuj wizytę

Skorzystaj z formularza

Zadzwoń 575 119 007